μαθήτρια συμμετέχει σε πείραμα χημείας

StandUp Chemistry στο σχολείο μας

Την Παρασκευή 03 Δεκεμβρίου, οι μαθητές του σχολείου μας είχαν τη χαρά να συμμετέχουν στη διαδραστική παράσταση «Stand Up Chemistry» που παρουσιάζει ο Δρ Χημείας και ηθοποιός Γιάννης Γουλές και η μη κερδοσκοπική εταιρία «θεατρόνιο».

Το Stand Up Chemistry προτείνει έναν εναλλακτικό τρόπο διδασκαλίας των φυσικών επιστημών ώστε να γίνουν προσιτές σε όλους τους μαθητές, ανεξαρτήτως σχολικών επιδόσεων ή μαθησιακών δυσκολιών. Η κωμωδία αποτελεί αφορμή για βιωματική μάθηση. Οι μαθητές ενθουσιάζονται, συμμετέχοντας ενεργά.

Ευχαριστούμε θερμά τον Δήμο Ξηρομέρου που ήταν ο χορηγός της παράστασης.