πανοραμική άποψη της ιστορικής πόλης

Εκπαιδευτική Εκδρομή σε Μέτσοβο – Γιάννενα

Την Παρασκευή 10 Δεκεμβρίου 2021, το σχολείο μας πραγματοποίησε εκπαιδευτική εκδρομή σε Μέτσοβο – Γιάννενα, με τη συμμετοχή όλων των τάξεων. Η εκδρομή ξεκίνησε νωρίς το πρωί και αφού κάναμε μια μικρή στάση κοντά στα Γιάννενα, φθάσαμε πριν το μεσημέρι στο Μέτσοβο. Κάτω από πυκνή χιονόπτωση, περιηγηθήκαμε στα στενά και την πλατεία του Μετσόβου και, μερικοί από εμάς, επισκεφτήκαμε την Πινακοθήκη Αβέρωφ. Μετά από έναν καφέ σε ζεστό μαγαζί, αναχωρήσαμε για τα Γιάννενα. Εκεί, επισκεφτήκαμε το Μουσείο Αργυροτεχνίας και περιηγηθήκαμε στο κάστρο και στους δρόμους της πόλης.

Μαθητές και εκπαιδευτικοί γυρίσαμε στις Φυτείες πλήρως ικανοποιημένοι.