ανοικτό βιβλίο με φόντο βιβλιοθήκη

Έκφραση Ευχαριστιών για Δωρεά Βιβλίων

Με την έναρξη του σχολικού έτους 2023-24, το σχολείο μας έγινε αποδέκτης μιας σημαντικής δωρεάς βιβλίων. Πρόκειται για 145 τίτλους, ιστορικού, εκπαιδευτικού, λογοτεχνικού και πολιτικού περιεχομένου.

Η προώθηση της φιλαναγνωσίας αποτελεί ζητούμενο για το σχολείο μας και ο εμπλουτισμός της βιβλιοθήκης μέσω της συγκεκριμένης δωρεάς συμβάλει ουσιαστικά στην επίτευξη αυτού του στόχου.

Η σχολική κοινότητα του Γυμνασίου – Λ.Τ. Φυτειών, εκφράζει θερμές ευχαριστίες προς τον πρώην βουλευτή του νομού μας κ. Ανδρέα Μακρυπίδη, για την ευγενική χορηγία της παραπάνω συλλογής βιβλίων.