Έλληνες στρατιώτες εφορμούν. Πίνακας ζωγραφικής

Γιορτή Επετείου 28ης Οκτωβρίου 1940

Το Σχολείο μας στις 27 Οκτωβρίου όρισε σημαιοφόρο και παραστάτες για την παρέλαση, απένειμε αριστεία και βραβεία προόδου. Επίσης τίμησε την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 με μια όμορφη γιορτή.

Οι μαθητές συμμετείχαν πρόθημα σε όλες τις δράσεις όπως: δρώμενο για την ελληνική σημαία, προβολή ιστορικού οπτικοακουστικού υλικού, παρουσίαση του σχετικού χρονικού της συγκεκριμένης ιστορικής περιόδου, απαγγελίες ποιημάτων και τραγούδια με την χορωδία του Σχολείου μας.